Vyrai įvertina moteris per kelias milisekundes

Vyrai per kelias šimtąsias sekundės dalis įvertina, patraukli jiems moteris, ar ne. Tačiau neverta jų dėl to kaltinti, kadangi šis sugebėjimas užprogramuotas genetiškai. Remdamasis moters išvaizda, vyras akimirksniu apsisprendžia, tinka ji ar netinka tapti potencialia partnere. Ir kalti dėl to nuo senų senovės veikiantys genetiniai mechanizmai, susiję su labiau patrauklios draugės pasirinkimu.

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, patrauklesnio veido moterys vyrams atrodo vaisingesnės, o tai susiję jau su baziniu išgyvenimo instinktu. Tačiau nieko panašaus negalima pasakyti apie moteris, joms reikia kur kas daugiau laiko, kad susigaudytų jausmuose ir suprastų, ar partneris bus ištikimas, ar galės aprūpinti ir ją, ir vaikus.

Tyrinėtojai Mark van Vugt ir Johanna van Hooff iš Amsterdamo universiteto atliko eksperimentą, vertindami 20 vyrų ir 20 moterų reakciją į išvaizdą ir fiksuodami jų smegenų veiklą atliekant tam tikras užduotis.

Bndomiesiems parodė seriją priešingos lyties atstovų nuotraukų, pradedant patraukliais, baigiant labai negražiais. Vyrams labai greitai atvėsdavo susidomėjimas, pakakdavo tik pamatyti gražią moterį ir toliau užduotis jų nedomino. O moterys tęsdavo užduotį toliau.

„Pastebėjome, kad vyrai įvertina moterį kur kas greičiau, nei buvo iki šiol manyta. Jiems tereikia kelių milisekundžių, kad priimtų sprendimą, ar tinka ši moteris kaip potenciali partnerė“. – pasakoja van Vugtas.

Tai be galo senas būdas, padedantis vyrams susirasti geriausią moterį, kuri pagimdys jam palikuonių. Moterų taip smarkiai netraukia vyriškų veidų patrauklumas, kadangi joms reikalingi įrodymai, jog žmogus jos vertas ir galės tapti patikimu gyvenimo draugu. Kitaip sakant, moterys priima sprendimą, atsižvelgdamos į vyro elgseną, tikrindamos jo atsidavimą ir patikimumą, dėl to ir išvadas pasidaro gerokai lėčiau.

Šaltinis