Viena vienintelė mūsų nepasitenkinimo gyvenimu priežastis

Niekada nebūna vėlu, niekada neįmanoma atsilikti nuo gyvenimo grafiko. Jūs dabar esate būtent ten, kur turite būti. Nekeikite savęs ir nenusiminkite, jei dabartinėje situacija netenkina. Pajauskite dėkingumą už tai, ką turite, o paskui ženkite sekantį žingsnį į priekį. Rimtai – nešvaistykite nei laiko, nei energijos kovai su šia konkrečia, dabar susiklosčiusia situacija. Investuokite laiką ir energiją į pastangas siekti, ko norisi, apie ką svajojate.

Ir vis dėlto mes kiekvieną dieną elgiamės absoliučiai priešingai. Tiksliau, mes apskritai nieko nedarome, kol nepatenkame į aklavietę. Tuščiai švaistome visą savo laiką ir energiją, laukdami idealaus šanso. Tačiau to šanso niekada nebus. Nes mes pamiršome, kad tikslą pasiekia tasai, kuris eina į priekį, o ne tas, kuris sėdi ir laukia. Mums nereikia kaupti pasitikėjimo, kad galėtume žengti žingsnį. Juk būtent sekantis žingsnis yra tai, kas priduoda mums pasitikėjimo. Mes svyruojame, dvejojame, atidėliojame ir galiausiai liekame sėdėti toje pačioje jau įprastoje užsistovėjusioje ir prarūgusioje pelkėje, jausdamiesi baisiai nelaimingi. Tai kokią gi klaidą darome?

Nėra savidisciplinos

Taip, mes neturime savidisciplinos įgūdžių, reikalingų nuosekliam ir stabiliam progresui. Pagalvokite apie labiausiai paplitusius nepasitenkinimo šaltinius, su kuriais susiduriame gyvenime: pradedant tinguliu, baigiant kenksmingais įpročiais, atidėliojimu rytojaus dienai ir t.t. Daugeliu atvejų šias problemas sukelia ne kokie nors fiziniai negalavimai, o silpna valia, atkakliai raginanti mus vengti bet kokio diskomforto.

Mes pernelyg daug svajojame, kaip gauti naudos nerizikuojant, pamiršdami, kad pasiekti paskirties tašką galima tik judant į priekį. Ir šis judėjimas turi savo kainą: sugaištą laiką, išeikvotas jėgas, kad kiekvieną dieną žengtume bent vieną žingsnį. Dėl to, užuot svajoję apie tai, ko dabar norisi, geriau paklauskite savęs: „Ko galiu atsisakyti vardan savo tikslo?“

Jeigu norite idealaus pilvo preso, reikia susitaikyti su raumenų skausmais, reikia sveikai maitintis. Jeigu jums reikalingas sėkmingas verslas, laukite nenormuotų darbo dienų, galimų nesėkmių, kad kažko pasiektumėte ilgalaikėje perspektyvoje. Jeigu norite kažko iš gyvenimo, turite būti pasirengę stengtis. Priešingu atveju nėra jokios prasmės svajoti. Beje, jūsų pasąmonė žino, kad atidėliojate būtent tai, kas jums reikalingiausia. O tai kelia nerimą, baimę ir, kaip taisyklė, žmogus juda į priekį dar lėčiau. Užburtas ratas, kuris suksis, kol jo nesulaužysite pradėję VEIKTI. Dėl to mums reikia daryti būtent tai, ko labiausiai nesinori. Paklauskite savęs:

  • Kaip dažnai jaučiate nerimą, baimę, pernelyg daug samprotaujate?
  • Kaip dažnai be jokio tikslo išblaškote sau dėmesį?
  • Kaip dažnai atidėliojate ar užtempiate savo veiksmus?

Kaip suformuoti savidisciplinos įgūdžius?

Kaip efektyviai tvarkytis netgi su minimaliais blaškančiais faktoriais ir noru atidėlioti? Reikia tiesiog gyventi šiuo momentu ir mokėti susikoncentruoti ties uždaviniu. Nebijokite trumpalaikių savidisciplinos sutrikimų, kurie nepastebimai atsėlina ir trukdo veikti efektyviai. Mes žmonės, ne robotai. Kai tai nutinka, nereikia pykti ant savęs. Nelaikykite savęs silpnu ar nedisciplinuotu, geriau pamėginkite išsiaiškinti konkrečią problemą, o paskui ją išspręskite. Savidisciplina – tai blaškančių dėmesį faktorių įveikimo ir dėmesio sutelkimo į svarbius uždavinius praktika. Svarbiausia joje – veiksmai. Ir ji reikalauja, kad paaukotumėte trumpalaikį šio momento pasitenkinimą vardan išties svarbių dalykų.

Yra vienas „bet“

Ką daryti, jeigu gyvenimas virto visišku chaosu, o savidisciplinos – visiškas nulis? Nuo ko pradėti, jeigu keisti reikia praktiškai viską? Pradėkite nuo smulkmenų. Imkite ir išplaukite indus. Tai bus vienas mažytis žingsnelis į priekį. Kai baigėte pusryčiauti, išplaukite lėkštę. Kai atsigėrėte kavos, išplaukite puodelį. Nepalikite purvinų indų kriauklėje ar ant stalo ateičiai. Būtent šitaip pradėsite kurti pozityvų praktiškos savidisciplinos ritualą – sąmoningai imsite daryti tai, kas turi būti padaryta. Tiesiog dabar atsistokite ir eikite plauti indų. Sąmoningai ir su šypsena.

Kad pajaustumėte pasitenkinimą gyvenimu, keiskite elgesio modelius ir įpročius. Praktikuokite palaipsniui, žingsnis po žingsnio, kiekvieną dieną ir laikui bėgant pastebėsite juntamą progresą. Ar tai bus lengva? Tikriausiai ne. Tačiau pastangos to vertos.

Šaltinis