Sugebėjimas pasijuokti iš savęs leidžia pasijausti laimingais – tyrimų rezultatai

Juokas – geriausias vaistas, šis faktas visiems puikiai žinomas. Jeigu juokiatės ar prajuokinate aplinkinius, staigus emocinės būsenos pasikeitimas gali efektyviai suardyti užburtą negatyvių emocijų ir minčių ratą.

Pozityvūs jausmai iššaukia pozityvias mintis, po kurių seka pozityvūs veiksmai. Tyrinėtojų grupė iš Granados universiteto (Ispanija) išsiaiškino, kad netgi pašaipos iš savęs ne visada susijusios su žema saviverte ar depresija. Mokslininkai padarė išvadą, kad iš savęs pasijuokti mokantys žmonės, kaip taisyklė, jaučiasi laimingesni ir labiau socialūs nei paprastas vidutinis statistinis žmogus.

Chorchė Toresas-Marinas, tyrimo bendraautorius, pažymi: „Aktyvus humoro naudojimas savo adresu liudija apie aukštus psichologinės būsenos rodiklius, tokius kaip laimė ir, mažesniu mastu – komunikabilumas“.

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale Personality and Individual Differences. Komanda atliko penkis skirtingus tyrimus, kurių metu apklausė 1068 suaugusius 18-65 metų amžiaus žmones, panaudoję humoristinio stiliaus anketas.

Kartu su pirminėmis išvadomis apie humorą savo adresu, tyrinėtojų grupė taip pat išsiaiškino, kad juokeliai, kuriuos dauguma žmonių laiko smagiais, padeda sutvirtinti socialinius ryšius. Į save nukreiptas humoras padeda įveikti nepatogias situacijas.

Tačiau tyrinėtojai pažymi ir negatyvius tokio humoro požymius, tokius kaip slopinamas pyktis. „Rezultatai rodo, kad humoras, netgi jeigu jis pateikiamas geranoriškai ar turint kilnių ketinimų, gali tapti negatyvių kėslų strategija“. – teigia tyrimo bendraautorius G. Navaro-Kariljo.

Mokslininkai ruošiasi atlikti papildomus tyrimus, susijusius su humoro skirtumais, būdingais skirtingoms kultūroms.

Šaltinis