Štai kodėl suprantame vienas kitą be žodžių

Turbūt teko patirti, tarytum be žodžių žinotumėte, ką žmogus galvoja? Mokslininkai turi teoriją apie tai, kaip ir kodėl tai vyksta.

Žodžiai turi didelę reikšmę bendravime, tačiau neverbaliniai signalai irgi vaidina labai svarbų vaidmenį. Profesorius Digbis Tantamas iš Šefildo universiteto tvirtina, kad žmonių smegenys susisiekia vieni su kitais panašiai kaip kompiuteriai susisiekia per wi-fi. Jis teigia, kad smegenys priima mikrosignalus, kurie praneša, ką žmogus galvoja ir dėl to mes galime intuityviai atspėti pašnekovo mintis.

Šį fenomeną profesorius pavadino „interprotu“. Mes galime sužinoti kitų žmonių emocijas ir tai, į ką jie atkreipė dėmesį. Šis jausmas pagrįstas tiesioginiu ryšiu tarp mūsų ir kitų žmonių smegenų.

Vienas iš privalumų – abipusis ryšys vyksta foniniu režimu. Mes priimame signalus kaip savaime suprantamus dalykus. Tantamas lygina tai su uosle – vyksta ne tiek minčių nuskaitymas, kiek savotiškas jų užuodimas. Smegenų sritys, kuriose vyksta aktyviausia neuronų veikla, susijusios su kvapais. Jeigu smegenų chemija pasikeičia, jūs galite išskirti molekules, kurios signalizuoja apie tokius jausmus kaip baimė ar seksualinis susijaudinimas.

Profesoriaus teorija paaiškina, kodėl žmones traukia masiniai emocionalūs renginiai, tokie kaip religinės apeigos, futbolas ar koncertai. Buvimas minioje leidžia patirti tam tikrą vienybę ir bendrumo jausmą, išeinant už vietos ir laiko ribų.

Profesorius Tantamas vis dėlto tvirtina, kad tokia sąveika negali vykti bendraujant, tarkime, video režimu. Net jeigu jūsų internetas ypatingai greitas, vos kelių milisekundžių vaizdo vėlavimas gali pažeisti „prisiderinimo“ prie vienas kito „bangos“ procesą. Emocinė sąveika vyksta šviesos, o ne duomenų perdavimo internetu greičiu.

Asmeninį susitikimą lydi garsai, gestai, prakaito kvapas, yra galimybė prisiliesti prie pašnekovo ir per visa tai prie jo „prisijungti“.

Šaltinis