Signalai, kad nemokate savęs mylėti

Jeigu save mylite, šis straipsnis ne jums. Bet jeigu visgi šmėstelėjo abejonė, pasitikrinkite žemiau pateiktus požymius. Netgi keli iš jų turėtų priversti jus sunerimti.

Jūs pastoviai susidedate su toksiškais žmonėmis. Reguliariai įsipainiojate į santykius, kuriuose tampate žmogumi, turinčiu žengti pirmą žingsnį, pirmas skambinti, pirmas kurti planus. Ir nesulaukiate jokio dėmesio mainais. Jūs ir toliau įsikimbate į ne tuos žmones, nes turite labai žemus standartus. Jūs dar nesuvokėte, kad esate vertas geresnio.

Dėl visko kaltinate save. Patyrėte išdavystę, o pats kankinatės, kad padarėte kažką negerai, atstūmėte žmogų. Jeigu kažkas neatsako į skambučius, kankinatės, galvodami, kad erzinate žmogų savo dėmesiu. Visais atvejais ir visada kaltinate tik save, kadangi labai, labai, labai savimi nepasitikite.

Susikuriate sau stabus. Turite konkrečių draugų ar netgi įžymybių, į kuriuos norite lygiuotis. Svajojate turėti tokią pat šukuoseną, tokį patį kūną, šypseną, gyvenimą. Jums atrodo, kad tie žmonės pranašesni, kadangi nesugebate vertinti patys savęs.

Bijote, kad jums pasakys „ne“. Baisu žengti pirmą žingsnį ir pakviesti žmogų į pasimatymą, nes iš karto planuojate, jog jis atsisakys. Baiminatės, kad jūsų jausmus išjuoks ir būtinai sudaužys širdį. Jums sunku patikėti, kad kažkas gali jums kažką jausti, kadangi pats savimi netikite.

Šalinate savo įrašus socialiniame tinkle. Jeigu jūsų asmenukė nesurinko pakankamai patiktukų, nuotrauką pašalinate, kadangi pradedate abejoti, ar tikrai gavotės pakankamai vykusiai, kaip iš pradžių atrodė. Jums pastoviai reikalingas kitų žmonių pritarimas ir pripažinimas, kitaip blogai jaučiatės.

Nepakenčiate vienumos. Visada norisi būti apsuptam žmonių, kadangi jums nekomfortiška vienuma. Kai liekate vienas su savimi, pastoviai galvojate, kokių klaidų esate pridaręs praeityje, nerimaujate, kas gali atsitikti ateityje. Vienatvė jums reiškia nerimą, baimę ir savikritiką.

Svetimi prioritetai svarbesni už savus. Iš kailio neriatės, kad padėtumėte draugams ir šeimai. Padarysite viską, kas tik įmanoma, kad aplinkiniai jaustųsi laimingi ir patenkinti gyvenimu. Tačiau labai retai paklausiate pats savęs, ko norite būtent jūs. Nes svetima nuomonė jums turi žymiai didesnę vertę už jūsų pačių mintis.

Lengvai pasiduodate. Netikite savo sugebėjimais. Nemanote, kad turite potencialą ryžtingiems veiksmams. Jums atrodo, kad būtinai patirsite nesėkmę ir dėl to nėra jokios prasmės netgi mėginti kažką pradėti. Vadinasi, pasidavėte, netgi nedavę sau šanso.

Manote, kad atsitiks kažkas blogo. Visas pasaulis prieš jus. Jaučiate, kad visada būsite nelaimingi, dėl to net nesistengiate išmėginti sėkmės. Nemylite savęs iki tokio laipsnio, kad net nepabandote susirasti nuosavo kelio.

Lyginate save su kitais. Negalite pakęsti žmonių, kurie už jus sėkmingesni, gražesni, protingesni. Jaučiatės jų pasiekimų fone banalia vidutinybe. Visada lyginate save su kitais, nes tų žmonių klaidos ir nesėkmės leidžia jums pasijausti geriau.

Nemėgstate fotografuotis. Kiekvieną kartą, kai draugai nori padaryti grupinę nuotrauką, esate linkęs atsidurti kitoje kameros pusėje. Kiekvieną kartą, kai darotės asmenukę, maksimaliai panaudojate visus įmanomus filtrus, kad pagražintumėte autoportretą.

Nepaisote savo sveikatos. Atidėliojate vizitus pas gydytojus. Tingite ryte pastovėti po dušu, numojate ranka į pageltonavusius nagus, nes nesugebate savęs mylėti ir savimi pasirūpinti. Faktiškai jūs pats sau ne prioritetas.

Pastoviai save kritikuojate. Negalite pažvelgti į veidrodį, nepaburbėję dėl neplautos galvos, sausos odos ar per paskutinį mėnesį priaugtų kilogramų. Atsargoje visada turite kokio nors negatyvo savo adresu ir pastoviai tą negatyvą gromuluojate.

Šaltinis