Šiek tiek apie tirpią kavą

Kartais išsivirti kavos iš natūralių pupelių pritrūksta laiko ir mes ją pakeičiame tirpia, greičiau pagaminama. Nors abu gėrimai – iš tų pačių pupelių, tačiau skiriasi jie vienas nuo kito ne tik skoniu, bet ir savybėmis.

Gaminant tirpią kavą, pupelės susmulkinamos, kelias valandas verdamos, paskui vanduo išgarinamas. Paskui gauta masė perleidžiama per filtrus ir vėl garinama. Yra dar vakuuminio apdorojimo būdas, skirtas gaminti granuliuotai tirpiai kavai. Ypatingos naudos toks sausas gėrimas neduoda, išskyrus greitą pagaminimą – užpylei vandens ir gali gerti.

Apie kavos žalą prirašyta daug. Ir tachikardiją sukelia, ir kalcį iš kūno šalina, ir širdies veiklą labai smarkiai įtakoja. Tirpi kava neleistina žmonėms, kenčiantiems nuo aterosklerozės ar turintiems išeminę širdies ligą. Bet kokios rūšies kava nerekomenduojama žmonėms, turintiems miego sutrikimų. Nuo tirpios kavos gali prasidėti rėmuo, gastritas, vyrams gali sumažėti potencija.

Tiek tirpioje, tiek natūralioje kavoje esantis kofeinas kenksmingas, jeigu vartosime dideliais kiekiais, gydytojai nerekomenduoja gerti daugiau kaip puodelį kavos per dieną.

Apskritai medikai linkę manyti, kad tirpi kava visgi kenksmingesnė. Kaip ir bet kuris kitas pusfabrikatis, ji turi begalę papildomų medžiagų – cheminių konservantų, kavos ir ankštinių augalų lukštų ir netgi gilių.

Jeigu kava žemos kokybės, jei gamintojas taupo žaliavos sąskaita, kavoje gali būti dažiklių ir skonio stipriklių, kurie gali sukelti maistinę alergiją.

Tirpi kava pavojinga skrandžiui, kadangi provokuoja opas ir gastritus. Ne paslaptis, kad būtent virškinimo sutrikimai tampa problemų su oda priežastimi.

Jeigu jus jaudina odos būklė, reiškiasi alergija, išbėrimai, pamėginkite pašalinti iš raciono tirpią kavą. Galbūt priežastis slypi būtent joje.

Šaltinis