Nespręskite svetimų problemų

Gyvenimas kartais atrodo daug sudėtingesnis, nei manome. Kad ir kaip norėtųsi užsiversti artimų žmonių naštą, kad padėtume jiems sudėtingoje situacijoje, sustokite ir gerai pagalvokite. Ar tikrai reikia visiškai pasinerti į svetimų problemų sprendimą ir prisiimti atsakomybę? Jūs turite pilną teisę paskatinti, motyvuoti žmones kokiems nors veiksmams, bet ne tenkinti jų poreikius ar šalinti jų problemas. Svarbiausias klausimas – iki kokios ribos turi būti teikiama pagalba? Visada turėkite galvoje žemiau pateiktas priežastis, kodėl neprivalote spręsti aplinkinių žmonių problemų.

Iš prigimties žmonės yra labai išradingi ir atsparūs stresams. Mes pakankamai neįvertiname kitų žmonių ištvermės, išradingumo ir sugebėjimo adaptuotis. Negana to, mes patys viską komplikuojame pernelyg dideliu rūpinimusi ir esame iš dalies patys kalti dėl to, kad leidžiame žmonėms savimi naudotis. Patikėkite, žmonės kur kas gyvybingesni, nei mums atrodo. Kai priimame vietoje kito žmogaus sprendimą, mes suteikiame jam galimybę atsipalaiduoti ir užsisėsti mums ant sprando. Kur kas protingiau panaudoti tas pastangas savo paties veiksmams ir sprendimams, o taip pat motyvuoti kitus elgtis lygiai taip pat.

Pagalba ir palaikymas skatina augti ir tobulėti, o problemų šalinimas tobulėjimą stabdo. Visi puikiai žinome, kuo grįstas kelias į pragarą. Teisingai! Gerais ketinimais. Šita patarlė tinka mums visiems, dėl to reikia jausti skirtumą tarp žmogaus palaikymo ir visų jo problemų sprendimo vietoje jo paties. Iš esmės jo problemų jūs neišsprendžiate, tik dar labiau viską sugadinate, nes per jus žmogus neteko šanso išmokti tapti geresniu, protingesniu, stipresniu. Neišmoko savo pamokos, neišlaikė egzamino. Tai jūs už jį jo egzaminą išlaikėte, o jis taip ir liko, jūsų dėka, nemokša. Geriau padėkite jam pačiam susirasti išeitį iš sudėtingos situacijos, o ne tempkite link to išėjimo už pakarpos.

Mes nežinome, kas yra geriau. Atvirai kalbant, mes kartais supratimo neturime, ko reikia svetimos problemos sprendimui. Kai kam, žinoma, labai patinka manyti, jog, atseit, žinome, bet taip atsitinka retai. O jeigu nesate konkrečios sferos ekspertas ir vis tiek lendate su savo pagalba, rizikuojate padaryti žmogui meškos paslaugą. O jeigu jūs dar ir ne vienas toks geradarys ir geranoris, galima įsivaizduoti, kiek pačių įvairiausių vienas kitam prieštaraujančių patarimų gauna žmogus. Leiskite jam pačiam susitvarkyti savas problemas.

Prisiėmę svetimą atsakomybę, niekam neatnešime naudos. Yra sena išmintis: „Duokite žmogui žuvį ir jis bus sotus visą dieną. Išmokykite jį žvejoti ir jūs pamaitinsite jį visam gyvenimui“. Problemų šalinimas panašus į padovanotą žuvį. Galbūt pajausite pasitenkinimą, kad „pamaitinote alkaną“, tačiau iš esmės problemos jūs neišsprendėte. Jūs neleidote žmogui nueiti savo kelio ir išmokti savo pamokos. Susilaikykite nuo troškimo pastoviai lengvinti aplinkiniams gyvenimą. Naudos tai neduos nei jums, nei kitiems.

Šaltinis