Nelaimingų žmonių klaidos

Žmogui nebūtina sėdėti už grotų, kad pasijaustų įkalintas. Žmonės gali įkalinti save idėjų, idealų, sprendimų nelaisvėje. Taip kad paprašykite jūsų galvoje susirinkusiam viso įmanomo negatyvo nagrinėjimo komitetui baigti posėdį ir užsičiaupti.

Jeigu svajojate, tegu jūsų svajonė būna didelė. Jeigu galvojate – galvokite apie kažką labai didelio. O jeigu mylite – mylėkite visa širdimi. Laimė – tai žmogaus sąmoningas pasirinkimas, ir nėra jokio pagrindo nustoti mėginti išspausti viską, ką tik įmanoma, iš savo gyvenimo. Nėra jokio pagrindo pastoviai jaustis nelaimingu.

Dėl to norėčiau išvardinti kelias labiausiai paplitusias klaidas, kurių reikėtų vengti, jei siekiate laimės.

Pirma. Niekada nemanykite, kad pražiopsojote savo šansą. Gyvenime pasitaiko skrydžių į aukštybes ir kritimų, tačiau būtent toks ir turi būti gyvenimas. Ir nereikia manyti, kad „pražiopsojote“ tinkamą momentą. Kiekviena išgyventa situacija veda jus būtent į tą momentą, kuriame dabar esate. Ir kiekvienu gyvenimo momentu, įskaitant dabartinį, jūs viską pradedate iš naujo. Jeigu šiuo metu turite drąsos prisipažinti, kad jaučiate baimę, jei galite juoktis netgi pro ašaras ir kalbėti, kai balsas virpa iš neryžtingumo, jeigu turite pakankamai pasitikėjimo savimi, kad paprašytumėte pagalbos, kai prireikia ir išminties tą pagalbą priimti, kai ją pasiūlo, reiškia, turite viską, ko reikia, kad pagerintumėte sau gyvenimą.

Antra. Nenaudokite nepavykusių asmeninių santykių kaip atsikalbinėjimų ir pasiteisinimų. Gyvenimas ne visada supažindina su žmonėmis, su kuriais mums norisi susitikti, tačiau kartais jis atveda mums žmones, su kuriais būtina susitikti – kurie suteiks mums pagalbą, sužeis, paliks… Žmones, kurie turi padaryti mus tokiais, kokiais mums lemta tapti.

Trečia. Nesikeiskite, kad įtiktumėte kitiems. Kad ir kokia svarbi būtų kitų žmonių nuomonė, neleiskite, kad jie spręstų, kuo turite tapti. Neklausinėkite savęs, kuo jiems nepatikote, geriau paklauskite, kodėl švaistote laiką, jaudindamiesi dėl to, ką jie apie jus galvoja. Jeigu savo veiksmais niekam nekenkiate, reiškia, viską darote teisingai. Ženkite į priekį toliau. Būkite laimingi. Būkite savimi. Ir jeigu tai kažkam nepatiks – tebūnie. Jūs neprivalote įtikti visiems aplinkui.

Ketvirta. Nesitaikstykite su negatyviais žmonėmis ir negatyviu mąstymu. Atėjo laikas vyti šalin visus nereikalingus barnius, visą negatyvą kartu su jo šaltiniais. Apsupkite save žmonėmis, kurie kelia šypseną. Mylėkite tuos, kurie gerai su jumis elgiasi. Pamirškite negatyvą ir nusiteikite pozityviai. Gyvenimas pernelyg trumpas, kad būtumėte nelaimingi. Mes darome klaidas, tai dalis gyvenimo, tačiau suklupę, mes atsistojame ir einame toliau – nes tai ir yra gyvenimo prasmė.

Penkta. Neskrajokite savo mintyse kitame laike ir kitose vietose. Šita diena daugiau niekada nepasikartos. Mėgaukitės ja. Vertinkite kiekvieną sekundę. Neretai mes paprasčiausiai nesuprantame momento, kuriame gyvename, vertės, kol jis nepavirsta prisiminimais. Ir kada nors galime suprasti, kad nereikšmingos, kaip mums tada atrodė, smulkmenos iš tikrųjų buvo pačios svarbiausios mūsų gyvenime. Vertinkite tai, ką turite.

Šešta. Mažiau galvokite apie tai, ko neturite. Daugiau – apie tai, ką turite. Užuot galvoję, ko trūksta jums, verčiau pagalvokite, ko trūksta kitiems.

Septinta. Negyvenkite tuo, ko negalite pakeisti. Jeigu niekada nebūtumėte nukritęs, tai nebūtumėte išmokęs vėl atsistoti ant kojų. Jeigu niekad neteko kažko paleisti ir eiti toliau, jūs niekada nesuprasite, kad turite pakankamai jėgų atsilaikyti pavieniui. Niekada nepraradus vilties, neįmanoma išmokti tikėti. Ir geriausi dalykai gyvenime dažniausiai seka paskui blogiausius. Galite arba eiti toliau, arba toliau gromuluoti prisiminimus apie tai, ko jau nebegalite pakeisti. Tačiau turėkite galvoje – gyvenimas vis tiek juda į priekį, su jumis ar be jūsų. O kiekvienas skausmas daro mus stipresniais, jei tik neleisite, kad jis jus sunaikintų.

Aštunta. Neaukokite savo laimės kitų laimės labui. Neužgesinkite savo šviesos, stengdamiesi apšviesti gyvenimą kitiems. Gyvenimo prasmė ne tai, kad padarytume laimingais kitus. Gyvenimo prasmė – tapti laimingais, o paskui dosniai dalinti šią laimę kitiems.

Devinta. Nenumokite ranka į savus idealus ir tikslus. Žinoti, kas esate – viena, o tikėti savimi ir gyventi savo gyvenimą – visai kas kita. Visuomenė daro mums tokį spaudimą, kad kartais pamirštame, jog visų pirma turime būti ištikimi patys sau. Nepraraskite savęs gyvenimo kelyje. Ir stenkitės visur ir visada būti savimi – neįtikėtinu, sukrečiančiu, nuostabiu.

Dešimta. Nemeluokite. Jeigu sakote, kad ruošiatės tai padaryti – padarykite. Jeigu sakote, kad kažkur susiruošėte – būkite ten. O jeigu ne, tai bent jau nemeluokite. Gyvenkite taip, kad niekam netgi į galvą nešautų suabejoti jūsų sąžiningumu. Kad užėjus kalbai apie atvirumą, betarpiškumą ir asmenybės vientisumą, žmonės pirmiausiai prisimintų jus.

Ir atsiminkite: kad ir kaip besistengsite, gyvenimas niekada nebus tobulas. Net jeigu paaukosite visas jėgas, niekada nepasieksite tobulumo. Gyvenime visada bus ir netikrumo, ir tokių dienų, kai viskas kris iš rankų. Tačiau einant į priekį gyvenimo keliu, ateis supratimas, kad šiandien diena gali būti pati juodžiausia, bet pakanka tik nusišypsoti ir ji taps tegu ir visai truputėlį, bet geresnė.

Šaltinis