Naudingi psichologiniai triukai

Kai juokiasi grupė žmonių, kiekvienas instinktyviai žiūri į tuos, kurie jam simpatiškesni. Arba į tuos, kuriuos norėtų laikyti artimais žmonėmis.

Kai tenka imtis itin atsakingos ar reikalaujančios susikoncentruoti veiklos, kitaip sakant, kai reikia daryti tai, kas paprastai verčia mus nervintis, verta pamėginti kramtyti kramtomą gumą ar netgi kažką valgyti. Pasąmonėje tai asocijuojasi su saugumo jausmu, kadangi valgant mums paprastai niekas negresia.

Jeigu ant mūsų kažkas pyksta, o mums pavyksta išlikti ramiems, tai pyktis greičiausiai tik sustiprės. Tačiau vėliau tam žmogui bus labai gėda dėl savo elgesio.

Jei į užduotą klausimą žmogus atsako tik iš dalies arba išsisukinėdamas, neverta perklausti dar kartą. Geriau tiesiog tylint pažvelgti jam į akis. Jie greičiausiai supras, kad toks atsakymas netenkina pašnekovo ir ims kalbėti toliau.

Veido išraiška gali būti ne tik jausmų pasekmė, bet ir pati sukelti jausmus. Atgalinis ryšys veikia praktiškai be sutrikimų, taip kad norint pasijausti laimingam, reikia kuo dažniau ir plačiau šypsotis.

Geriau nevartoti kalbant ar rašant tokių žodžių kaip „aš manau“ arba „man atrodo“. Jie yra savaime aiškūs, tačiau priduoda kalbai ar tekstui nepasitikėjimo.

Prieš svarbų pokalbį naudinga įsivaizduoti, kad mus su pašnekovu sieja sena artima draugystė. Beveik visada būtent nuo mūsų priklauso, kaip žvelgiame į situaciją, ir mūsų ramybė bei betarpiškumas gali persiduoti pašnekovui.

Jeigu mums pasiseka pajausti nuoširdų džiaugsmą, susitikus su kokiu nors žmogumi, per sekantį susitikimą jis ir pats džiaugsis, jus pamatęs (tarp kitko, šį triuką su mumis pastoviai išdarinėja mūsų šunys).

Po to, kai žmogus atsisakė suteikti mums didelę paslaugą, kur kas lengviau „išmušti“ iš jo smulkesnių paslaugų.

Daug kam iš mūsų teko dalyvauti susirinkimuose, situacijoje, kai teko laukti aštrios ir nemalonios kritikos. Tokioje situacijoje geriausiai atsisėsti greta žmogaus, kuris, kaip tikitės, ims kritikuoti. Praktika rodo, kad jam išgaruos visas įkarštis ir ryžtas atakuoti, ar bent jau kritika bus gerokai švelnesnė.

Dauguma žmonių nesugeba atskirti apsimestinio ir tikro pasitikėjimo savimi. Jeigu išmoksite visa savo išvaizda demonstruoti pasitikėjimą, įgysite žmonių palankumą.

Patarimas aptarnavimo sferos darbuotojams: pasikabinkite sau už nugaros veidrodį. Žmonės ims elgtis žymiai korektiškiau, juk niekam nepatinka matyti save susierzinusį ir piktą.

Naudingas įprotis – susipažįstant pastebėti žmogaus akių spalvą. Žmogus nesąmoningai pajaus jums simpatiją dėl šiek tiek ilgesnio akių kontakto.

Eidami į pirmąjį pasimatymą, nusiveskite partnerį į kokią nors mielą vietą. Patirtos teigiamos emocijos vėliau jam/jai asocijuosis su jumis.

Šaltinis