Kaip teisingai kramtyti?

Kaip teisingai kramtyti maistą – lėtai ir ilgai ar, kaip daro dauguma žmonių, greitai ir kaip pakliuvo? Mokslininkų nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė.

Dar visai neseniai viešpatavo teorija, kad kuo ilgiau kramtome, tuo geriau maistą įsisavina organizmas. Tačiau labai greitai mokslininkai nustatė, kad klausimas kur kas sudėtingesnis. Paaiškėjo, kad pernelyg ilgai laikant maistą burnos ertmėje, mes atimame iš skrandžio jo įprastą darbą. Ir skrandis palaipsniui atrofuojasi, kaip atrofuojasi, pavyzdžiui, kojų raumenys ligoniui, ilgai gulėjusiam lovoje. Dėl to visur reikalingas saikas.

Ne per seniausiai du Pietų Korėjos mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu šiuolaikiškais prietaisais išanalizavo, kaip kramto maistą vyrai ir moterys ir koks tarp jų skirtumas. Testai parodė: vyrai kramto lėčiau, moterys – greičiau, nors šiaip greitis daugmaž apylygis. Tiesiog vyrai daugiau atsikanda, o ir žandikauliai dirba didesne jėga.

Tačiau yra ir dar vienas testo rezultatas: maniera kramtyti nedaro jokios įtakos žmogaus svoriui. O tai reiškia, kad ilgesnis kramtymas niekaip nepalengvina maisto įsisavinimo, kaip anksčiau tvirtino specialistai. Be to, pernelyg ilgas kramtymas gali, kaip jau buvo sakyta, sugadinti jums skrandį.

Šaltinis