Kaip neprotingai švaistomas laikas

Mes aršiai giname materialias gėrybes, jeigu kažkas į jas pasikėsina. Kurgi ne! Juk tai mūsų nuosavybė! O iš tikrųjų svarbu yra būtent tai, ką pastoviai, visiškai nesusimąstydami iššvaistome ir išdaliname. Mes absoliučiai nemokame ginti savo mentalinės erdvės, savo energijos, laiko – savo gyvenimo, pagaliau.

Kai verčiate save bendrauti su žmogumi, kurio negalite pakęsti, bet jis jums dėl kažkokios priežasties reikalingas, jūs leidžiate jam grobti neįkainuojamas jūsų gyvenimo minutes. Ryte jūs peržvelgiate naujienų srautą, o paskui visą dieną sukate jį savo galvoje vis iš naujo ir iš naujo. Naudingos informacijos ten visiškai nedaug, o laiko iššvaistote begalę. Jūs tūkstantąjį kartą klausotės draugo skundų dėl vienų ir tų pačių problemų. Praleidžiate eilinį šeštadienį bare, nes nežinote, kuo užsiimti. Kiekvieną dieną niūriai dūlinate į neapkenčiamą darbą. Švaistote sunkiai uždirbtus pinigus daiktams, kad atrodytumėte kaip visi. Esate linkęs būti „mielu“ iš baimės būti sąžiningu. Jūsų protas pernelyg užimtas kitų žmonių nuomonėmis… Ir t.t. ir t.t. Kai visa tai darote – jūs nustojate augti ir tobulėti. Įstringate. Nustojate būti savimi.

Jūs tiesiogine šio žodžio prasme leidžiate, kad žmonės atimtų iš jūsų gyvenimą. Leidžiate jiems pamažu iščiulpti visą savo energiją, o juk šita energija – tai ir yra jūsų gyvenimas.

Didžiausia problema ta, kad netgi nesuvokiate, jog visa tai pastoviai vyksta. Net neįtariate, kokios gali būti pasekmės. Ir absoliučiai nenutuokiate, kokius turtus taip kvailai išdalinate.

Laikas keistis. Reikia pagaliau suprasti, kad limitą turi ne vien jūsų laikas, bet ir energija. Tai reiškia, kad reikia priimti protingus sprendimus.

Jeigu leisite sau gyventi, švaistant energiją nereikšmingoms smulkmenoms, nebeliks jėgų išties svarbiems reikalams.

Baimė dėl to, ką pagalvos kiti žmonės, svetimų nuomonių įtaka jūsų veiksmams, darboholizmas absoliučiai neperspektyvioje darbovietėje, „savo“ partnerio paieškos, nesibaigiantys lūkesčiai, laukimas, vieni ir tie patys veiksmai kiekvieną dieną, atliekami vien dėl to, kad „jūs privalote“ – būtent šitaip griaunamas gyvenimas. Griaunamas kiekvieną akimirką, kai tik leidžiate vogti jūsų laisvę, nepriklausomybę, nuomonę ir energiją.

Jei norite sužinoti, kur atsidursite po 5 metų, pasižiūrėkite, ką darote kiekvieną dieną. Jeigu norite sužinoti, kaip jausitės po 5 metų, atkreipkite dėmesį į tai, ką jaučiate kiekvieną dieną.

Panaudokite savo laiką ir energiją sau, nes iš to bus žymiai daugiau naudos už bet kokias banko sąskaitas. Kai tapsite savimi ir gyvensite tik savo gyvenimą, gausite žymiai didesnius dividendus – tiek iškart, tiek ateityje.

Šaltinis