Juokingiausios fobijos

Visi mes ko nors bijome – vorų, klounų, atsakomybės. Ir tai normalu. Tačiau yra tokių keistų fobijų, kad ne visi prisipažins, jog nuo jų kenčia.

Singenezofobija (Syngenesophobia) – giminaičių baimė. Dažniausiai kenčia žmonės, kuriems teko daug kivirčytis šeimoje.

Papafobija (Papaphobia) – Popiežiaus baimė. Neaišku, kaip ji atsirado, tačiau susijusi ji su keistu automobiliu, kuriuo važinėjasi popiežius.

Ksantofobija (Xanthophobia) – geltonos spalvos baimė. Geltona spalva pakankamai dažnai asocijuojasi su baime.

Linonofobija (Linonophobia) – virvių, siūlų, stygų baimė. Nuo šios fobijos kenčiantys niekada netaps siuvėjais.

Chaetofobija (Chaetophobia) – plaukų baimė. Susijusi tiek su savais, tiek su svetimais plaukais. Taip pat fobija susijusi su purvinais ir visur besimėtančiais plaukais. Tokia fobija gali baigtis nuplikimu.

Asimetrifobija (Asymmetriphobia) – asimetriškų daiktų baimė. Juokingiausia ne pati baimė, o tai, kaip ji reiškiasi. Įprasti, į porą netinkantys daiktai – kojinės, pirštinės ar auskarai tiesiog siutina žmones, jie nebegali susikoncentruoti ir smarkiai nervinasi.

Globofobija (Globophobia) – oro balionų baimė. Iš tikrųjų ji susijusi su bet kokiais kamuolio formos daiktais. Reikia pažymėti, kad šį sutrikimą turintys žmonės labiausiai bijo ne tiek balionų, kiek garso, kai jie sprogsta.

Anatidajefobija (Anatidaephobia) – įkyri baimė, kad jus persekioja antis. Ši baimė atsiranda ne tada, kai šalia jūsų yra antis, o kai žmogui jos painiojasi pastoviai, pačiose įvairiausiose vietose. Jis pradeda nerimauti, kad kažkur už kampo jo tyko negerų kėslų turinti antis.

Aulofobija (Aulophobia) – fleitos skleidžiamų garsų baimė. Šiandien retai kada pasitaiko. Dėl jos kaltas potrauminis stresas, gautas karo metu, kai mūšio lauke grodavo fleitininkai.

Deipnofobija (Deipnophobia) – pokalbių prie stalo baimė. Atsirado visuomenėse, kuriose būta pernelyg daug taisyklių. Daugelis žmonių pradėjo vengti pradėti kalbą pietų metu, kadangi baiminosi, jog jei kažkas pamatys, kaip jie kramto maistą ar netikėtai pertraukia kieno nors kalbą, tai bus ignoruojami iki pietų pabaigos.

Metrofobija (Metrophobia) – poezijos baimė. Šie žmonės pakęsti negali jambų ar chorėjų, dėl to jų akivaizdoje eilių geriau nedeklamuokite. Paprastai ši fobija susiformuoja mokykloje, kai užduodama pernelyg daug užduočių, susijusių su eilėmis: analizė, prasmė, kai reikia surasti konkrečius žodžius, suskaidyti į skiemenis ir t.t.

Penterafobija (Pentheraphobia) – anytos arba uošvės baimė. Jeigu kenčiate nuo šios fobijos, yra kelios visiškai legalios išeitys – arba išsikraustytisu šeima kuo toliau nuo uošvės, arba išsiskirti.

Hipopotomostroseskipedalofobija (Hippopotomonstrosesquippedaliophobia_ – ilgų žodžių baimė. Šios fobijos aukos netgi negali ištarti, kokią baimę jaučia, kadangi jau pats pavadinimas sukelia panikos priepuolį.

Omfalofobija (Omphalophobia) – bambos baimė. Šie žmonės bijo liesti tiek savo, tiek svetimas bambas.

Pogonofobija (Pogonophobia) – barzdų baimė. Žmogus negali pakęsti paties barzdos vaizdo, ypač, jeigu į ją įsivėlė maisto trupiniai.

Nomofobija (Nomophobia) – baimė likti be telefono ar atsidurti ne ryšio zonoje. Jeigu pamiršote namuose telefoną ar pastebėjote, kad nėra signalo ir jus apėmė siaubas bei panika – sveiki atvykę į nomofobų klubą.

Turofobija (Turophobia) – sūrio baimė. Klaiki fobija, žmonės turi skirti jai daugiau dėmesio. Kaip galima štai taip imti ir atsisakyti sūrio vien dėl to, kad jis jus baugina?

Šaltinis