Ištekėjusios moterys gyvena ilgiau negu vienišos

Mokslininkai padarė išvadą, kad šeimą turinčios damos kur kas rečiau miršta nuo širdies ligų. Rizika mirti nuo širdies priepuolio jų tarpe 28% mažesnė nei vienišų tarpe. Tiesa, už tai moterys turi dėkoti ne tiek sveikoms ir tvirtoms širdims, kiek savo vyrams, kurie verčia lauku kreiptis į gydytojus. Širdies-kraujagyslių ligų tikimybė maždaug vienoda tiek ištekėjusioms, tiek vienišoms, tačiau ištekėjusios dažniau kreipiasi medicinos pagalbos dar ankstyvoje ligos stadijoje, kai daugiau šansų pasveikti.

Be to, santuoka smarkiai keičia moters gyvenimo būdą ir verčia atidžiau sekti sveikatą, dažniau vartoti vaistus.

Tyrimo, kurio metu medikai stebėjo beveik 730 000 šešiasdešimties metų amžiaus Britanijos moterų, rezultatai buvo paskelbti žurnale BMC Medicine. Per 9 metus maždaug 30 000 moterų užfiksuoti širdies-kraujagyslių susirgimai. 2000 iš jų mirė. Šeimą turinčių moterų jų tarpe buvo 28% mažiau negu vienišų.

Kitas tyrimas nustatė, kad sutuoktiniai nuolat ragina žmonas ne tik apsilankyti pas gydytoją, bet ir gerti vaistus bei keisti nesveiką gyvenimo būdą, atsisakyti kenksmingų įpročių.

Beje…

Užkietėję vienišiai dažniau miršta nuo vėžio. Yra daugybė tyrimų apie tai, kad laiminga santuoka prailgina gyvenimą. O viengungystė jį trumpina. Štai ir Oslo universiteto bei Norvegijos onkologinio registro darbuotojai tvirtina, kad per pastaruosius 40 metų atotrūkis tarp turinčių šeimą ir jos neturinčių žmonių išties padidėjo. Tai daugiau liečia vienišus vyrus. Ypatingai ryškiai ryšys tarp šeimos ir sergamumo pasireiškia mirčių nuo vėžio srityje.

Šaltinis