Greitas maistas veikia organizmą kaip infekcija

Apie greito maisto daromą žalą tiek daug prirašyta, kad nuolat atnaujinamus mokslinius duomenis galima skaityti nuo ryto iki vakaro. Ir visgi daugybė žmonių taip ir neįveikė šios savo silpnybės ir reguliariai perka dešrainius, bulves fri ir kitus kenksmingus skanėstus pamėgtose greito maisto įstaigose.

Vokiečių mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu tyrė produktų, su padidintu riebalų ir cukraus kiekiu įtaką imuninei sistemai. Rezultatai juos šokiravo. Paaiškėjo, kad organizmas į tokį maistą reaguoja lygiai taip pat, kaip įpratęs reaguoti į infekciją.

Eksperimento metu laboratorines peles privertė laikytis saldžių ir riebių produktų, praktiškai neturinčių ląstelienos, dietos. Būtent tuo pasižymi šiuolaikiniai greito maisto produktai. Labai greitai graužikų kraujyje mokslininkai aptiko didelį kiekį naujų imuninių ląstelių. Tokia reakcija būdinga organizmui, į kurį pateko potencialiai pavojingas virusas. Be imuninės sistemos hiperaktyvumo buvo užfiksuotas ir uždegiminis procesas.

Mokslininkų nuomone, imuninė sistema traktuoja greitą maistą kaip priešą ir nuo jo patekimo į organizmą momento pradeda aktyviai kovoti, kad apsigintų nuo kenksmingo poveikio. Imuniteto aktyvumas keičia DNR, organizmas pradeda gintis agresyviau, dėl to galiausiai imunitetas nustoja skirti kenksmingą maistą nuo naudingo.

Nemaloniausia yra tai, kad šių pokyčių nebegalima atšaukti. Po to, kai pelėms buvo pradėtas duoti sveikas maistas, sustojo uždegiminiai procesai gyvūnų organizmuose, tačiau dauguma imuninių ląstelių liko tokios pat agresyvios ir naikino netgi naudingas organizmui maistines medžiagas.

Tokiu būdu gaunasi, kad greitas maistas labai lengvai perprogramuoja organizmą, įveda jame savotišką „karo stovį“ ir trukdo atskirti gerą maistą nuo blogo. Mokslininkams dar teks ištirti visas šio proceso detales, tačiau vienu dalyku galima neabejoti: jeigu jums rūpi sveikata, laikykitės nuo greito maisto kuo toliau.

Šaltinis