Gelbėkit, sūnus sukūrė šeimą!

Šį išbandymą – sūnaus vestuves – patiria kiekviena motina. Tai rimtas stresas, su kuriuo nelengva susidoroti. Paprastai pergyvenimais dalinamasi su sutuoktiniu, dėl to vienišai motinai būna dvigubai sunkiau. Teks susitaikyti, kad dar vakar mylimiausias sūnelis dalinosi su ja visomis mintimis, visais išgyvenimais, dažnai atvažiuodavo į svečius ir atiduodavo visą algą iki paskutinio cento. O šiandien jis susižavėjęs spokso į „tą mergą“ ir pasirengęs jai pusę pasaulio po kojomis pakloti. Ir štai jau dygsta baimės ir įtarimai, kad sūnus pamirš nuosavą mamą.

Norint susidoroti su negatyviomis emocijomis ir nepakenkti sūnaus šeimai, reikia laikytis kelių paprastų taisyklių.

Gerbti sūnaus sprendimą. Kad ir kokia būtų jo žmona – tai sąmoningas sūnaus pasirinkimas. Kaip savarankiška asmenybė, jis turi teisę priimti sprendimą, su kuo kurs šeimą, net jeigu tai patinka tik jam vienam visame pasaulyje. Jeigu į žmonas jis pasirinko būtent šitą merginą, vadinasi, be visų minusų, jis joje rado dar ir daugybę pliusų.

Kiekvienam savas vaidmuo. Nė viena net pati rūpestingiausia žmona nepakeis mamos. Netgi jau žilo plauko sulaukusiam sūnui reikalingas mamos palaikymas ir rūpinimasis. Dėl to nereikia fanatiškai kovoti dėl sūnaus meilės. Jo širdyje pakanka vietos ir mamai, ir žmonai.

Atstumai suartina. Seniai pastebėta, kad kuo toliau giminaičiai gyvena vienas nuo kito, tuo tvirtesni santykiai. Jeigu nėra realiai jus skiriančių kilometrų, reikia sukurti atstumą dirbtinai – sumažinti vizitų ir skambučių skaičių.

Šalin totalią kontrolę. Bet kokiai mamai visiškai natūralu pergyventi dėl sūnaus gyvenimo naujoje šeimoje – ar pakankamai marti rūpinasi jos mažyliu, ar išlygina marškinius, ar skanią sriubą verda, ar sutvarko namus. Tačiau nereikia rengti reidų su patikrinimais ir revizijomis, siekiant kontroliuoti jaunosios žmonos buitinius įgūdžius. Geriausiu atveju, jaunuosius tai stebins, blogiausiu…

Šalin patarimus. Anytos, skatinamos pačių geriausių norų, tiesiog užbombarduoja marčias patarimais. Kaip ir visur, čia svarbu jausti saiką, o dar geriau – patarti tik tuo atveju, kai paprašo. Didžiulė patirtis – puikus dalykas, tačiau jaunai šeimai būtina kaupti savą patirtį, net jei teks veikti bandymų ir klaidų metodu.

Nesilankykite be pakvietimo. Baisų susierzinimą marčioms kelia netikėti anytų vizitai. Labiausiai piktina ne pats vizito faktas, bet jo netikėtumas. Namie, savaime aišku, ne visada ideali tvarka ir švara, o tai šeimininkę jaučia verstis nepatogiai prieš tokią svarbią viešnią.

Neliūdėkite ir nenuobodžiaukite. Vietoje to, kad jaudintumėtės, kaip gyvena sūnus – užsiimkite savimi. Sportas, rankdarbiai, kulinarija – yra begalė sferų, kur galima įdomiai ir naudingai praleisti laiką. Ir tada nebekils įkyrus noras šniukštinėti, kaip sekasi jaunai šeimai.

Šios paprastos taisyklės gali padėti mamai išsaugoti pozityvius santykius su sūnumi ir nauja jo šeima, tuo pat metu išliekant reikalinga, naudinga ir išmintinga patarėja.

Šaltinis