Būkite savimi – visi kiti vaidmenys jau užimti

Kelios situacijos, kai reikšti jausmus ir emocijas reikia atvirai.

Kad išvengtume tarpusavio nesupratimo. Kai slepiate, apie ką galvojate apie pašnekovą ir ką jam jaučiate, patenkate į nejaukią situaciją, be to, pašnekovas ir toliau galvoja, kad jo žodžiai jūsų nepaveikė. Abu variantai, kaip patys suprantate, ne patys geriausi. Pirmuoju atveju apgaudinėjate patys save, antruoju – slopinamos emocijos anksčiau ar vėliau išsilies pačiu netikėčiausiu būdu. Jei nebūsite atviras su artimu žmogumi, santykiams iškils rimta grėsmė. Niekam nepatinka, kai jam meluoja, dėl to, jei nenorite sužlugdyti pasitikėjimo, būkite maksimaliai atviri ir sąžiningi. Geriau karti tiesa, negu saldus melas.

Atvirumas mažina stresą. Vienas iš būdų sumažinti streso lygį – būti atviru pačiam sau. Mes stengiamės padaryti aplinkiniams gerą įspūdį, dėl to slepiame kai kurias mintis ar jausmus. Ir todėl kiekvieną kartą mes elgsimės skirtingai, kas sukels mums patiems kognityvinį disonansą. O ši būsena, savo ruožtu, gali išprovokuoti stresą. Štai dėl ko svarbu, kad jūsų mintys ir poelgiai būtų sąžiningi ir atviri, nepriklausomai nuo to, kaip į juos reaguos aplinkiniai.

Sužinote, kam išties esate svarbūs. Mes laikome jausmus savyje, nes manome, jog aplinkiniai gali žvelgti į mus nepakankamai rimtai. Tačiau žmogus, kuriam jūs išties svarbus, niekada nenuvertins jūsų jausmų. Vadinasi, sąžiningumas ir atvirumas reiškiant jausmus leidžia išsiaiškinti, kuriais žmonėmis išties galima pasikliauti. Stenkitės apsupti save būtent tokiais žmonėmis, jie visada jus išklausys ir išgirs, nepriklausomai nuo aplinkybių.

Pakelsite savivertę. Jei nustosite slėpti jausmus, pradėsite labiau save gerbti. Pasijausite stipresniu ir labiau nepriklausomu, kadangi aiškiai suvoksite, jog turite teisę nepritarti visuomenės nuomonei, jeigu ji prieštarauja jūsų įsitikinimams. Dar daugiau – jums nebebus baisu parodyti savo silpnas vietas, nesibaiminsite, kad kitų nuomonė pakenks savivertei. Daugiau nebereikės slapstyti savo tikrojo „aš“, o tai leis gyventi pilnavertį gyvenimą ir jaustis laimingu.

Pasitaiko, žinoma, atvejų, kai nederėtų rėžti teisybės – ne vieta ir ne laikas. Tačiau negali būti situacijų, kai pats save užčiaupiate vien dėl to, kad bijote pasisakyti.

Šaltinis.