Amžina meilė egzistuoja

Puikią naujieną viso pasaulio romantikams pranešė tyrinėtojai iš Stoni Bruko universiteto: amžina meilė egzistuoja! Apie tai rašo leidinys MedicalXpress, kaip šaltinį nurodydamas Social Cognitive and Affective Neuroscience tyrimą. Padaryti tokią optimistinę išvadą mokslininkai galėjo, atlikę bandymus su savanoriais, kurie ką tik įsimylėjo, o taip pat su tais, kurie tvirtino, jog ir po daugelio metų aistra antrai puselei neišblėso. Pirmuoju atveju tyrinėtojai fiksavo neurocheminį įsimylėjėlių smegenų aktyvumą, demonstruodami jiems meilės objektą.

Palyginimui buvo pasiūlyti panašių žmonių portretai. Paaiškėjo, kad pažvelgus į meilės objektą, savanoriams suaktyvėjo pasitenkinimo neuromediatoriaus dofamino išsiskyrimas į organizmą. Šio reiškinio neužfiksuota, rodant panašių žmonių nuotraukas.

17 dalyvių, kurie gyveno santuokoje 10-29 metus ir, kaip patys teigė, kaip ir anksčiau tebemylėjo savo sutuoktinį/sutuoktinę, iš pradžių vertino savo jausmus pagal 7 balų skalę. Po to buvo atliktas testas su analogiškais savanoriais, kurių romantiški santykiai dar tik prasidėjo.

Paaiškėjo, kad įsimylėjėliams „su stažu“, pamačius meilės objekto nuotrauką, suaktyvėjo tos pačios smegenų sritys, kaip ir pirmosios grupės savanoriams.

Šaltinis