Alkoholio stiprumo sumažinimas padidino jo suvartojimą

Specialistai iš Kembridžo universiteto atliko eksperimentą, kuris pademonstravo ryšį tarp alkoholio suvartojimo kiekio ir jo stiprumo, kuris rašomas ant etikečių.

Daktarė Milica Vasiljevič (Milica Vasiljevic) papasakojo apie pradinę hipotezę:

„Jeigu žmonės nori sumažinti alkoholio vartojimą, jie turėtų rinktis silpnesnius gėrimus, vietoje stipresnių. O ką, jeigu nedidelis stiprumas paskatins žmones išgerti daugiau? Būtent tai mes ir nusprendėme patikrinti“.

Mokslininkai atrinko 264 savanorius, kurie kiekvieną savaitę išgerdavo arba vyno, arba alaus ir paskirstė juos į tris grupes. Kiekviena grupė užsakydavo alkoholio patalpoje, panašioje į barą. Vietoje firminių etikečių ant butelių užklijavo popieriukus su nurodytu gėrimo stiprumu.

Pirmoji grupė galėjo rinktis tarp ne stipresnio kaip 4% vyno ir ne stipresnio kaip 1% alaus. Antroje grupėje vynas siekė 8% , alus – 3%. Trečios kategorijos atstovams stiprumo ant butelių nenurodė, tik pasakė, kad vidutiniškas rodiklis siekia 12,9% vynui ir 4,2% alui.

Rezultatai parodė, kad žmonės iš pirmosios grupės išgėrė daugiau alkoholio negu iš trečiosios. Vidutinė pirmųjų porcija sudarė 214 gramų, o trečiųjų – 177 gramai. Tyrinėtojai teigia, kad eksperimento dalyvių individualus skonis, o taip pat etniniai ir demografiniai rodikliai rezultatui neatsiliepė.

Pagal